OCHRANA

s krémy LIA C 6®


Používáme speciální krémy bez emulgátorů. Kromě toho, že zabraňují vysychání pokožky, mají složení, které je velmi podobné přírodním lipidům. Dochází k obnovení epidermální bariéry.

To je jen jedna ze tří hlavních vlastností, které krémy LIA C 6® nabízejí naší pleti.

Druhým (a nejdůležitějším) rysem krému LIA C 6® je boj proti stárnutí vyvolané světlem (LIA) způsobené UVA zářením.

UVA záření je příčinou více než 60% vrásek. Patentovaná směs UV filtrů spolu s lapači volných radikálů v krémech prakticky zabraňuje tvorbě vrásek. 

Třetí důležitá vlastnost krémů LIA C 6® je obsah posilovače kolagenu, který po několika týdnech užívání prokázal viditelné omlazení poškozené pokožky. 


 Kosmetika 21.století

 

 

 

Hlavní složka Kyselina Hyaluronová

Výborně se osvědčila jako aktivní složka kosmetických přípravků pro každodenní použití a dělá v kosmetologii skvělou kariéru jako dokonalý zvlhčovač.

 

Zdravá, hezká a mladá pokožka = hydratovaná pokožka. Nedostatečná úroveň hydratace má za následek ztrátu pevnosti a pružnosti, vznik vrásek, oslabení jednotné struktury a barevného tónu pleti. Ale jak se účinně a správně postarat o hydrataci pokožky? Využívejte látky vytvořené tak, aby zajistily ideální úroveň vlhkosti, zvláště takové, které nám darovala sama příroda.

Kyselina hyaluronová (Hyaluron acid = HA) dokonalé plní svůj úkol, ale především je to látka, kterou lidské tělo dobře zná, je naprosto bezpečná a velmi dobře snášena. Kyselina hyaluronová je důležitá látka, která zadržuje vodu mezi buňkami a vytváří elastická kolagenová vlákna. Tím dodává pevnost a patřičnou oporu kožním buňkám. Díky tomu, že její schopnost zadržovat vodu je tisíckrát vyšší, než je její vlastní hmotnost, je mimořádně účinná při vyhlazení pleti.

Křížení řetězce kyseliny hyaluronové vyplňuje prostor mezi vlákny kolagenovým gelem a tím podporuje zadržování vody, jako by to byla houba.

Důležité je, aby se v nich vyskytovala ve dvou podobách: vysoko a nízkomolekulární. Vysokomolekulární HA nemá šanci proniknout do hlubších vrstev kůže, ale i na jejím povrchu se najde úkol pro ni. Zachycuje vlhkost z okolního prostředí a vytváří bariéru zabraňující transdermální ztrátě vody a vysušování pokožky, která si díky tomu uchovává hladký, pružný povrch. Nízkomolekulární kyselina hyaluronová účinkuje v hlubších vrstvách kůže. Váže na sebe vlhkost a nabobtná jako houbička utěsňující mezibuněčné prostory a vytlačuje ven “pomačkání” na pokožce.

 

 

 

Co je kyselina hyaluronová?

Spolu s vlákny kolagenu a elastinu představuje základy struktury kůže. Bohužel věkem se její množství snižuje(přibližně po 40 roce života je jí už o polovinu méně) a neblahým projevem je stručně řečeno, stárnutí pokožky. Její vlastnosti spočívají ve spojování vláken kolagenu a elastinu a v mimořádných schopnostech vázat molekuly vody. Její účinek proti stárnutí spočívá také v mobilizaci pokožky k tvorbě vlastní kyseliny hyaluronové, zpomalení rozkladu vláken kolagenu a v antioxidační aktivitě. Tato látka se vyznačuje zmírňujícím, regeneračním účinkem a stimulací tvorby nových kožních buněk. Výsledkem je nezbytná hydratace a hned za ní pružnost, pevnost a hladký, mladistvý povrch pleti.

 

 

 

Účinky kyseliny hyaluronové v pokožce:

  • intenzivně hydratuje pleť
  • dodává pokožce pevnost a hladkost
  • má protivráskové účinky (napučí a vyplňuje tak vrásky a rýhy zevnitř)
  • vytváří vhodné prostředí pro reakce vznikající v pokožce, včetně procesu syntézy kolagenu a elastinu
  • má antioxidační účinky, bojuje proti volným radikálům
  • reguluje dělení a buněčnou obnovu v pokožce
  • má intenzivní protizánětlivé a hojivé účinky, používá se při léčbě kůže poškozené např. popálením
  • připravuje kůži na pronikání a působení jiných kosmetických aktivních složek do její hloubky
  • zlepšuje stav vlasů a pokožky

 

 

 

Doktor E. Voss využívá do své kosmetiky vysokou koncentraci účinných látek a jednou z nich jsou,stále v oblibě nabírající Peptidy.

 

 

Vznik vrásek i ochablost pokožky lze razantně zpomalit, například kosmetickými přípravky s obsahem peptidů. Ty stimulují tvorbu kolagenu a elastinu a podporují tvorbu pružných vláken, která se starají o vypnutí pleti, vyhlazují vrásky a celkově omlazují pokožku.

 

„Peptidy jsou přirozenou součástí pokožky a nevyvolávají nežádoucí účinky, jako jsou alergie nebo vyrážky. V současné době se využívají především k boji proti vráskám, k různým omlazovacím kúrám, regeneraci pokožky, ochraně pleti před škodlivinami, snižování rizika infekce, ale také pro zpevňování postavy, odstraňování celulitidy nebo pigmentových skvrn,“ 

 

 

A co to vlastně peptidy jsou? 

Odborně řečeno se jedná o chemické sloučeniny organického původu, které vznikají spojením několika aminokyselin – takzvanou peptidovou vazbou. Využití peptidů je dnes všeobecně považováno za nejperspektivnější směr vývoje v kosmetologii. „Kosmetické produkty s peptidy se řadí mezi kosmeceutika, neboli produkty, jejichž účinnost se pohybuje na rozmezí kosmetologie a farmakologie. Kosmetické peptidy podle odbornice stimulují přirozené fyziologické procesy v kůži, čili jsou schopné ovlivňovat chování živých buněk. Správnou kombinací peptidů máme možnost řídit a ovlivňovat fyziologické procesy probíhající v kůži,“ 

 

 

 

Peptidy, které jsou in


SNAP-8 peptide je prodlouženou formou hexapeptidu Argireline, který svého času způsobil bouři v kosmetickém průmyslu, je ovšem 30x účinnější! Redukuje intenzitu kontrakcí mimických svalů, a tím i tvorbu vrásek a snižuje hloubku mimických vrásek. Je šetrnější, levnější a netoxickou alternativou k botulotoxinu − zaměřuje se na stejný mechanismus tvorby vrásek, ale řeší jej odlišným způsobem. Tento efekt však nemění mimiku tváře!


– Telangyn peptide snižuje intenzitu a rozsah zarudnutí pokožky při kožních poruchách s projevy začervenání, napomáhá zlepšit pevnost a elasticitu kůže. Působí proti nedokonalostem pleti a pomáhá sjednotit její tón.


– Bodyfensine peptide chrání pokožku před napadením mikroby a snižuje riziko infekce kůže (např. kůže se sklonem k akné). Bojuje proti mikrobiálnímu růstu a posiluje přirozený imunitní systém pokožky. Stimuluje produkci látek, které se podílejí na přirozeném mechanismu obrany kůže.


– Eyeseryl peptide pomáhá bojovat proti otokům a očním váčkům (snižuje obsah nadbytečné tekutiny v pokožce pod očima). Také zesvětluje tmavé kruhy pod očima, vypíná vrásky a vyhlazuje pleť.